Mikulášský pohár ve SG

Sportovní zpráva – „Mikulášský pohár ve SG“

Tradičního již 26. ročníku Mikulášského poháru ve sportovní gymnastice žen v Sezimově Ústí se opět zúčastnily i vimperské gymnastky. Tentokrát se soutěžilo v sedmi kategoriích od přípravek až po ženy ve dvojboji přeskok – prostná. Pět vimperaček bylo přihlášeno do kategorie žákyně B.

Nejlepšího umístění dosáhla Linda Pištěková. Páté místo si vybojovala sestavou, ve které poprvé skočila rondat – salto a přeskokem přes stůl s obratem 360°. Na 8. místě skončila Tereza Hojdekrová. Terezka úžasně cítí hudbu a její sestava na koberci je zážitkem pro všechny přítomné. Také vždycky sklidí ohromný potlesk. Adélka Pištěková do sestavy poprvé úspěšně zařadila salto vpřed a vybojovala si 9. pozici. Standardní výkon podala Barbora Zdeňková (10.m.), pro kterou je již salto vpřed a rondat –flik samozřejmostí. Výkony všech soutěžících byly velice vyrovnané a záleželo opravdu na každé desetině bodu např. za nedostatečně protažené koleno. Jitka Pelešková (11.m.) má pořád ještě „respekt“ z přeskoku, ale na prostných se již odvážně pokusila o salto vpřed. Dálkový skok, který je součástí povinné skokové vazby předvedla z vimperských děvčat nejlépe.

Na dalších závodech 10.12.2016 v Českých Budějovicích bude její výkon určitě ještě lepší.