Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • 4. ročník RC Projekt Vodník

  Všichni modeláři, kamarádi, přátelé, Vimperáci a všichni okolňáci,

   

  plakat auto

   

       4. ročník RC Projekt Vodník je před námi, tak bych Vás chtěl všechny srdečně pozvat. Je to jeden z velice oblíbených RC Offroad závodů v republice, čehož si velice vážím a moc mě to těší a musím přiznat, že mě se tento závod samotnému líbí skoro ze všech závodů nejvíce a každým ročníkem je větší a větší návštěvnost, počet modelů, tak soutěžících a to je známka veliké obliby.

   

  1

       Skoro se není čemu divit. Prostředí v areálu na Vodníku a krajina kolem je kouzelná. Krásné údolíčko s příjemnou restaurací s dětským hřištěm hned vedle vodní nádrže, obklopené ze všech stran zalesněnými kopci. V nádrži je možno využít veškeré RC plavidla. A les, ve kterém bude probíhat hlavní Expediční závod, se nachází pár desítek metrů od hlavního modelářského tábora, takže na cestu vystačí jen náhradní baterie do modelu. Nad restaurací se nachází in-line dráha, kde je velká travnatá plocha vhodná na rychlé modely, drony a letadla.

   

  2

   

       Co nás letos čeká a nemine? V pátek odpoledne proběhne postavení tábora, ubytování a příprava tratě na sobotní Expediční závod. Poté bude volná zábava a velký stmelovací večírek s grilem, táborákem a muzikou, okořeněný nočním Trialem pod pouličními lampami v měřítku modelů 1:10. Loni jsme v noci napočetli u hlavního stanu 64 lidí z celé republiky a Slovenska. Mám tyto stmelovací večírky rád, hlavně kvůli tomu, že kdo přijede nový, tak se v této přátelské modelářské komunitě ihned začlení a cítí se jako doma a to se projevuje na celé sobotní atmosféře, kdy se všichni už znají, každý se baví s každým a celý závod je v parádním přátelském duchu.

   

  3

   

       V sobotu ráno bude registrace soutěžících na Expediční závod pro 2-5. členné týmy, rozprava a odstartování. Hned po odstartování, se závod zahájí ukázkou bitvy válečných modelů za který vděčíme Jirkovi Hodků a jeho kolegům. Tato ukázka se bude opakovat několikrát za den. V odpoledních hodinách se vyhlásí soutěž krásy nejhezčího modelu 4x4, kdy každý dostane při registraci hlasovací lístek, který nalepí na model, který se mu líbí nejvíc. U expedičního závodu bude vyhlášení až v podvečerních hodinách, takže bude spousty času užívat i jiných modelů, co si kdo přiveze, nebo volnou zábavou, ať u posezení u piva s přáteli, či fanděním ostatním týmům.

   

  4

       5

   

       Po vyhlášení vítězů závodu se bude losovat ze startovních výkazů bohatá tombola, ve které vyhrává úplně každý soutěžící. Za tombolu vděčíme Rénému Štikovi a jeho firmě RC off-road.cz a Martinu Paštikovi za finanční dar. Po krátké pauze se ještě odstartuje noční závod v Trialu pod již zmíněnými pouličními lampami a po vyhlášení trialu bude sobotní náročný den za námi.

   

  6

  7

   

  Program:

   

  Pátek 3.8. 

  15:00-18:00 příjezd na Vodník, ubytování a příprava zázemí a tratě závodu

  18:00-22:00 stmelovací večírek, volná zábava, grilování

  22:00 noční ježdění pod lampami

   

  Sobota 4.8.

  9:30-10:00 registrace soutěžících

  10:00 rozprava a odstartování závodu

  10:15 ukázka bitvy vojenské RC techniky ze světové války

  13:00 vyhlášení soutěže krásy o nejhezčí model

  19:00-20:00 vyhlášení výsledků Expedičního závodu

  20:00 tombola 22:00 závod v Trialu

  23:00 vyhlášení výsledků Trialu, volná zábava

   

  Pořadatel: Petr Vácha, Martin Heider, Michal Turek

   

  Poděkování:

  René Štika (rc off-road.cz), Martin Paštika (restaurace Vodník) za finanční a materiální dary do tomboly

  Jan Musil (Delta sign)- za reklamní prostředky, banery, brány a samolepky

  Veronika Štefflová, Iveta Preslová, Zdeněk Kutil – za možnost ubytovaní v areálu Vodníku

  Jirka Hodek s týmem válečné RC techniky za ukázky bitev a krásných modelů.

   

  Fotky z minulého ročníku zde: https://pitaw.rajce.idnes.cz/Projekt_Vodnik_3_12-23.2017/

   

  Autor článku: Vácha Petr

  Sdílet